ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ ДЛЯ ДРУКУ МАКЕТІВ, ЯКІ МИ ВВАЖАЄМО ГОТОВИМИ *

ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ ДЛЯ ДРУКУ МАКЕТІВ, ЯКІ МИ ВВАЖАЄМО ГОТОВИМИ *

(* У КОМАНДІ ПРАЦЮЮТЬ ДОСВІДЧЕНІ - ІНЖЕНЕРИ - ДИЗАЙНЕРИ, КОТРІ З РАДІСТЮ ЗМАКЕТУЮТЬ, ОФОРМЛЯТЬ, ВІДКОРЕКТУЮТЬ АБО ПІДГОТУЮТЬ ДО ДРУКУ ФАЙЛИ ДЛЯ НАШИХ ЛЮБИХ ЗАМОВНИКІВ, ЗВИЧАЙНО ЦЯ ПОСЛУГА ПЛАТНА

Будь-які технічні консультації щодо оформлення, підготовки макетів або технологічних процесів Ви можете отримати у ТЕХНОЛОГА БЕЗКОШТОВНО (термін відповіді на звернення протягом 5 хв у робочий час, або у перший робочий день для звернень у позаробочий час)

Для коректного друку повноколірних документів рекомендуємо використовувати psd, tiff, ai, eps, indd та pdf з кольоровою схемою CMYK. Не рекомендуємо використовувати колірні схеми Pantone, RGB, HSB та LAB, і недопустимо теж створювати макети з графічними елементами створеними в Word, Power Point та Publisher, адже при друці таких файлів можливе спотворення кольору та втрата частини інформації.

При використанні для растрових зображень формату «jpeg» слід пам'ятати, що чим нижча компресія тим краща якість зображення. Також вони мають бути в CMYK та 300 dpi/inc.

Графічні елементи, що вставлені із застосуванням зв'язку OLE, не надрукуються. Такий зв'язок часто утворюється при вставці елементів за допомогою буфера обміну.

Далі, детальніше щодо вимог до підготовленого вами макету

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ФАЙЛІВ ДЛЯ КЛІЄНТІВ

1.1. У назві файлу завжди застосовуйте латинські літери (Див. таблицю). (Всі існуючі архіватори досі не розуміють кирилицю, тому, якщо Вам потрібно буде зробити архів з кількох файлів для пересилання по електронній пошті чи завантаження на хмарний диск чи файлообмінник, то всі кириличні назви стануть нечитабельними і перетворяться в набори якихось незрозумілих символів).

1.2. У макеті обов'язкова наявність вильотів під обріз по 2 мм з кожної сторони для листової продукції та 3-5 мм для брошур та книг. Не рекомендується розташовувати об'єкти ближче ніж за 3 мм до країв обрізу на візитках та 5 мм на всіх інших макетах. При наявності EPS або TIFF - вильоти повинні бути симетричними.

Наприклад: ВІЗИТКИ. Візитки бувають двох основних розмірів – Східноєвропейський (та країн бувшого СНГ) стандарт: 90х50 (50х90 вертикальна) та Європейський стандарт: 85х55 (55х85 вертикальна). В Україні також використовуються подвійні візитки 90х100 мм.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Два основних модуля побудови візиток:

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

КАЛЕНДАРИКИ. Календарики, в основному, бувають двох розмірів 70х100 одинарні, та 140х100 подвійні. Принцип макетування такий, як і у візитках: У макеті обов'язкова наявність вильотів під обріз по 2 мм з кожної сторони. Не рекомендується розташовувати об'єкти ближче ніж за 3 мм до країв обрізу.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

ПЛАСТИКОВІ КАРТКИ. Розмір стандартних пластикових карток 86х54 мм. У макеті обов'язкова наявність вильотів під обріз по 1,5 мм з кожної сторони, тобто розмір 89х57 до обрізки. Не рекомендується розташовувати об'єкти ближче ніж за 2,5 мм до країв обрізу. Якщо є магнітна полоса, треба передбачити відстань від краю 4 мм, ширина полоси 12,7 мм. Найпростіше, номер картки друкувати разом із зображенням, тоді не потрібно ніяких додаткових операцій. Якщо ж робиться ембосування (витискання номера), то на зворотній стороні не розміщаємо ніякої важливої інформації. Висота цифр ембосування є 3 мм та 4,5 мм. і можливе покриття цифр (топіювання) кольором: золотом, сріблом, бронзовим, білим, синім і т. п.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

БРОШУРИ ТА КАТАЛОГИ НА СКОБУ до 64 стор. Брошури, переважно, друкуються А5 та А4 форматами, інколи А6 та видовженими форматами. У макеті обов'язкова наявність вильотів під обріз по 3 мм з 3-х сторін, тобто А5 фомат-148х210 після обрізки буде151х216 до обрізки. Не рекомендується розташовувати об'єкти ближче ніж за 8-10 мм до країв обрізу, особливо по зовнішніх полях (при обрізці готового блоку на сторінках в середині брошури поля зменшаться на кілька міліметрів відносно сторінок зовнішніх.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

За пропорціями, внутрішнє поле має мати половину розміру зовнішнього, верхнє більше за внутрішнє а нижнє найбільше (розміри залежать від дизайну сторінок). Макет подається посторінково, обкладинка окремо.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

ОБКЛАДИНКА брошури на скобу. Обкладинка подається в розгортці лице+зворіт в розмірі і з допусками під обріз, як в сторінках. Потрібно врахувати товщину блоку під корінець 3-4 мм, якщо сторінок більше ніж 24, тобто, розмір обкладинки з допусками по 3 мм: 306х216 мм. В брошурі до 24 ст. корінець не дається.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

БРОШУРИ ТА КАТАЛОГИ НА БІНДЕР. Брошури, переважно А4 форматом. У макеті обов'язкова наявність вильотів під обріз по 3 мм з 4-х сторін, тобто А4 фомат-210х297 після обрізки буде216х303 до обрізки. Не рекомендується розташовувати об'єкти ближче ніж за 8-10 мм до країв обрізу. Потрібно врахувати 15 мм з лівого краю на пружину біндера, там не має бути ніякої інформації. Макет подається посторінково, обкладинка з двох листів окремо.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

ФАЛЬЦУВАННЯ БУКЛЕТІВ

Для замовлення буклетів з двома фальцовками або більше, в тому числі зі згином у вигляді конверту, необхідно врахувати, що відстані між фальцами не однакові – сторона, що загортається всередину, є вужчою на декілька міліметрів.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Лицьова сторона буклету

Внутрішня сторона буклету

2. МАКЕТУВАННЯ ДРУКОВАНОЇ ПРОДУКЦІЇ ДЛЯ ДИЗАЙНЕРІВ

Починати роботу потрібно з вибору правильного колірного профілю в програмі макетування. В Європі загальні налаштування для друку використовують Euro Prepress 3 та друкарський профіль Coated FOGRA 39.Він забезпечує якісний кольороподіл для друку на крейдованому папері та автоматично врізає сумарний ліміт фарб СMYK до 350%. Зробіть розмір фону макета з урахуванням припуску на обрізання з усіх боків по 2 мм, а всі важливі елементи та написи розміщуйте далі від краю різу, щоб макет не став «зарізаним» відступ робіть від 3 до 5 мм. Якщо розмір готової візитки 90х50 мм, то макет має бути розміром 94х54; якщо ж флаєр розміром 210х100 – макет має відповідати розмірам 214х104мм. Всі поміщені в документ растрові зображення повинні знаходитися в форматі TIFF, EPS або JPEG в колірному режимі CMYK та роздільній здатності зображення не нижче 300 dpi. Всі шрифти мають бути переведені в криві. Зберігаючи файли для друку, застосовуйте формати TIFF або PDF.Файл не повинен містити додаткових альфаканалів, прихованих шарів та об’єктів.

У макеті мають бути відсутні будь-які ефекти, а саме тіні, прозорості, 3д та інші, це є обов’язково, при чому всі ефекти та градієнти повинні бути переведені в растрове зображення та оформлені в непрозорий "bitmap". Некоректними вважаються вставлені растрові об'єкти з прозорістю та вставки з буфера обміну офісних програм. Допустима роздільна здатність для растрових об'єктів не менше 300 dpi/inc.

В макетах, що зроблені в графічних програмах векторного дизайну, шрифти переводяться в криві. При чому, для непередбаченої правки тексту бажано зберегти та мати копію файлу з цими шрифтами.

Точного збігу кольорів на вашому моніторі та взірцю, що отриманий на принтері, не гарантовано, адже вони працюють в різних системах відображення кольору, RGB та CMYK відповідно.

Один файл повинен містити один виріб! Якщо Ваше замовлення містить титул і зворот, то необхідно надати два файли, адже один файл містить один виріб.

Макет не повинен містити профілів ICC, альфаканалів та прихованих шарів і надлишкового числа об'єктів (тобто об'єктів, що знаходяться за межами макета). Відповідність макету, отриманого нами для друку, підтверджує ваш менеджер.

ПРАВИЛЬНИЙ ЧОРНИЙ КОЛІР

Для друку насиченого чорного кольору тексту, ми порадимо щоб текст в макеті був за формулою С: 0; М: 0; Y: 0; K: 100, а заливка фону чорним повинна відповідати С: 60; М: 40; Y: 50; K: 100.

ЗАСТОСУВАННЯ СХЕМ ПОДІЛУ КОЛЬОРІВ RGB, CMYK І PANTONE

На екрані зображення формується набором пікселів, що світяться (адитивним синтезом кольорів). Кожен піксель має три базові компоненти червоний: зелений та блакитний кольори (Red, Green, Blue - RGB). Інтенсивність кожного компонента змінюється від 0 до 255.Коли піксель не світиться, утворюється чорний колір, а за максимальної інтенсивності (255, 255, 255) - білий колір. Така модель називається моделлю RGB.

В поліграфії використовується принципово інша система опису кольору (субтрактивний синтез) - модель CMYK (Це позначення чотирьох основних фарб, за допомогою яких друкуються всі повноколірні зображення: С- Cyan /блакитний/; M-Magenta /пурпуровий/; Y-Yellow / Жовтий/ K-Key Color /переважно це чорний/. Оскільки папір та інші друковані матеріали є поверхнями, які відбивають світло, а не екранами, які випромінюють, у цьому випадку зручніше рахувати, скільки світла відбилося від тієї чи іншої поверхні.

Таким чином, ми отримали схему розподілу кольорів CMYK

Через принципово різні фізичні основи двох стандартів, колір, сформований в системі RGB просто неможливо надрукувати. Саме тому всі матеріали для поліграфії готуються в моделі CMYK, що накладає певні обмеження при переводі зображення в цей режим.

Для забезпечення найбільш якісної передачі кольорів з врахуванням особливостей цих систем кольороподілу використовується система підбору стандартних кольорів для друку Pantone, яка включає надзвичайно багато взірців кольорів Pantone, розрахованих на різні види друку. Як приклад - каталог для друку на крейдованому папері, для металізованих фарб (бронза, срібло) і т.п. З врахуванням наведених вище особливостей необхідно розробляти дизайн друкованого виробу.

2.3 ПІДГОТУВАННЯ МАКЕТІВ ДО ДРУКУ У ПРОГРАМІ Adobe Illustrator CS-СС

Зроблений за всіма вимогами макет потрібно перевірити і підготувати до друку. Насамперед файл потрібно «упакувати» для передачі в друкарню: меню /Файл/ Пакувати… / відкриється діалогове вікно «Пакет» де потрібно вказати шлях, куди помістити готову папку з файлами нашого макету.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Натискаємо Пакувати / після попередження про авторські права – ОК. / з’явиться вікно про завершення операції і на вибір кнопками «Показати пакет» та «ОК» / Натискаємо Показати пакет.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Бачимо, що нам всі лінковані зображення та шрифти додало в окремі папки поруч з копією робочого файлу та звітом. Відкритий поточний файл можна закрити, працювати будемо з копією файлу в пакеті.

Відкриваємо файл і знімаємо кольоровий профіль, щоб не було конфліктів на інших комп’ютерах, де файл буде відкриватися. Меню /Редагування /Призначити профіль…/ Не керувати кольорами в документі. / ОК.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Перевіряємо кольороподіл: вікно/перегляд кольороподілу / включаємо перегляд накладання кольорів / відключаючи перегляд фарб перевіряємо, чи все гаразд

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Перевіривши робимо PDF-файл до друку:

Спосіб перший: Меню/Файл/Сценарії/ Зберегти документи як PDF вибираємо папку нашого пакету/ОК. Про закінчення процесу повідомить спеціальне віконце/ ОК. (Слід пам’ятати, що при цьому способі ви запишете у PDF всі відкриті в Ілюстраторі файли)

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Спосіб другий (надійніший): Меню/Файл/Друк… /в розділі налаштувань «загальні» вибираємо віртуальний принтер Adobe – Файл Adobe PostScript®

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Далі вибираємо PPD (Portable Print Document) файл налаштувань принтера (треба мати PPD-файл будь якого FTP-пристрою або фотовиводу) наприклад Dolev 800V2 (Шлях у Windows 7/10 –переписати PPD-файл в каталог c:\windows\system32\spool\drivers\x64\3\), після чого перезапустити програму і пристрій з’явиться у вікні налаштувань.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Потім налаштовуємо формат паперу, орієнтацію, діапазон сторінок, масштаб і т. д.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Позначки та випуск під обріз вбираємо як в документі

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Вивід / Сполучене зображення, якщо на FTP / емульсією Уверх (пряме зображення)

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Графіка /Слідкуємо, щоб мова pstScript була 3 версії а формат даних двійковий (binary bit) а не ASCII.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Керування кольором:

Обробка кольорів: Дозволити Illustrator визначати кольори (ми залишаємо налаштування кольорів ілюстратора, при яких створювали макет)

Профіль принтера: відображається робочий профіль при якому створювали макет

Метод візуалізації: Відносний колориметричний

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Додаткові параметри:

Накладання / Зберегти (зберегти накладання чорного при виводі)

Відкинути накладання білого кольору (якщо є білі об’єкти з накладанням, вони зникнуть при виводі)

Стиль/ З високою роздільною здатністю

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Висновки:

Вікно після перевірки. У цьому вікні міститься вся інформація про параметри виводу документа

Попередження: Тут вас програма попереджає про те що в документі міститься над друк (накладання кольорів) та RGB-зображення (при виводі воно буде відтворене з автоматичними параметрами пристрою, тому треба натиснути кнопку «зроблено», щоб зберегти налаштування виводу, повернутися у файл, знайти це зображення та конвертувати в CMYK)

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Далі повертаємося

Файл / друк / Зберегти / Зберігаємо файл у теку / *назва.ps (з розширенням PS)

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Далі за допомогою програми Adobe Acrobat Distiller (інсталюється разом з Acrobat PRO) робимо PDF-файл до друку

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Важливо! В першому рядку налаштувань по замовчуванню Дістілера має бути вибрано власні JOB-налаштування, або вибрано «високоякісний друк» (high quality printing)

Ще раз перевіряємо кольороподіл за допомогою опції AdobeAcrobat Перевірка кольороподілу (Output Preview) та архівуємо теку для передачі в друкарню.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Передати можна, як на флешці, так і завантаживши на файлообмінник або гугл-диск і надавши доступ для скачування.

2.4 ПІДГОТУВАННЯ МАКЕТІВ ДО ДРУКУ У ПРОГРАМІ Adobe Indesign CS6-CC

Зроблений за всіма вимогами макет потрібно перевірити і підготувати до друку.

Передати в друкарню можна двома способами: «паковану» теку з макетом або готовий посторінковий PDF-файл для друку, з допусками та без міток.

Щоб «упакувати» для передачі в друкарню: заходимо в меню /Файл/ Пакет (Package)…

Першою вкладкою буде загальна інформація про файл — Зведення (Summary)

. Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Друга , це інформація про шрифти, що використовувалися в документі – Шрифти (Fonts)/…. Справа у вікні бачимо кількість шрифтів та їх назви типи і т. ін.. Включаємо знизу опцію «Показувати тільки проблемні» (Show Problems Only).

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Якщо зі шрифтами все гаразд то вікно має стати порожнім.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Далі закладка Зв’язки та зображення (Links and Images), тут можна перевірити, чи не залишили випадково в документі RGB-зображення. Для цього включаємо опцію – показувати лише проблеми (Show Problems Only)

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Якщо є RGB-зображення то у списку залишаться тільки вони. Після їх доробки і конвертації в CMYK вони, при включенні цієї опції зникнуть.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Четверта закладка Кольори та фарби (Color and Inks) це інформація про кількість і тип фарб, кути растру та лініатуру.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

П’яту та шосту закладки можемо не розглядати

Натискаємо Пакувати (Package). З’являється вікно для заповнення форми-анкети. Заповнюємо контактні дані для зворотнього дв’яку / Далі / та вибираємо шлях на диску, куди записати теку з файлами. Натискаємо Пакувати. Програма створила теку з Робочим файлом *.indd, *.idml (файл індизайну для попередніх версій програми. Тільки в CC версіях), теку з лінками, теку зі шрифтами та ТХТ-файл з інформацією про документ та вашими контактними даними для додаткових консультацій, якщо виникнуть якісь питання.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Архівуємо та передаємо. Передати можна, як на флешці, так і завантаживши на якись файлообмінник або гугл-диск і надавши доступ для скачування.

Другий спосіб, це передати готовий посторінковий PDF-файл.

Для цього заходимо Меню/Друк… відривається діалогове вікно друку. Перша закладка –Загальні (General). Тут ми вибираємо стиль друку (Print Preset) якщо вже маємо.

Далі принтер зі списку PostScript®File, PPD віртуального принтера (треба мати PPD-файл будь якого FTP-пристрою або фотовиводу) наприклад Dolev 800V2 (Шлях у Windows 7/10 –переписати PPD-файл в каталог c:\windows\system32\spool\drivers\x64\3\), після чого перезапустити програму і пристрій з’явиться у вікні налаштувань. Задаємо діапазон сторінок та відключаємо опцію розвороти (Spreasds), якщо включена. Далі залишаємо все по замовченню.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Друга закладка Налаштування ( Setup). Тут задаємо розмір паперу орієнтацію сторінки, масштаб

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Третя закладка Позначки та випуск під обріз ( Marks and Bleed). Тут включаємо в підпункті Дообрізний формат та службове поле (Bleed and slug) /Використовувати параметри випуску за обріз документа (Use Document Bleed Settings). В цьому випадку виводитимуться ті допуски, які задані в макеті.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Четверта закладка вивід (Output) тут налаштовуємо кольори виводу документа (Composite CMYK)

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

П’ята закладка Графіка (Graphics) її пропускаємо

Шоста закладка Керування кольором. Тут переконуємося, що всі профілі задані правильні і рухаємося далі.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Сьома закладка додаткові параметри (Advanced). Стиль зведення прозорості вибираємо Висока роздільна здатність (High Resolution).

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Натискаємо «Зберегти» і вибираємо теку в яку записати PS-файл. (*назва.ps (з розширенням PS))

Далі робимо PDF-За допомогою програми Distiler (дивіться пункт 2.3 ПІДГОТУВАННЯ МАКЕТІВ ДО ДРУКУ У ПРОГРАМІ Adobe Illustrator CS-СС)

2.5 ПІДГОТУВАННЯ МАКЕТІВ ДО ДРУКУ У ПРОГРАМІ Corel DRAW

Створюємо копію робочого файлу, напр. з індексом ДРУК. Конвертуємо всі шрифти в криві, перевіряємо, чи не розміщено зайвих елементів і правильно встановлений кольоровий профіль.

Файл/Властивості документа/ перевіряємо основну інформацію про макет (шрифти, ефекти, заповнення та стилі), нічого цього бути не повинно. Якщо присутні якісь з тих елементів, то поправляємо макет.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Переконуємося, що макет зроблений правильно:

Файл/Опублікувати в PDF/записуємо назву файлу/кнопка «ПАРАМЕТРИ»/

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

В параметрах, якщо не маємо заготовки на вивід то робимо нову.

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Повертаємося на першу закладку і натискаємо + навпроти Заготовки PDF/набираємо будь-яку назву/Ок

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Далі нас повертає до першого вікна/натискаємо – зберегти/PDF зроблено. Далі (дивіться пункт 2.3 ПІДГОТУВАННЯ МАКЕТІВ ДО ДРУКУ У ПРОГРАМІ Adobe Illustrator CS-СС)

Вимгоги до макетів друкарня візитка ком

Передати можна, як на флешці, так і завантаживши на якись файлообмінник або гугл-диск і надавши доступ для скачування.

Форма швидкого замовлення
Візитки
Повернутись до вибору продукції

Розмір:
100х500 мм
Тираж, шт:
10000 шт.
Вартість, грн:
280,00
Контактна інформація:
* Поля обов'язкові для заповнення
Прикріпити макет
*Максимальний розмір файлу: 49 МБ
Замовити макет
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ДИЗАЙНЕРА
*Додатково оплачується вартість макету після узгодження з дизайнером
ОПЛАТА

Замовити рахунок з ПДВ
Оформити замовлення

Ваше замовлення успішно відправлено для опрацювання менеджером компанії.

Ми сконтактуємо з Вами у найкоротший час для узгодження деталей.

Дякуємо за Ваш вибір!

Ваше замовлення завантажується на наш сервер.
Дякуємо за очікування.

*Після успішного завантаження - форма "оформлення замовлення" автоматично зачинеться.